سیب زمینی

تولید کنندگان و کشاورزان بزرگ سیب زمینی در ایران کدامند؟

تولید کنندگان و کشاورزان بزرگ سیب زمینی در ایران کدامند؟

تولید کنندگان و کشاورزان بزرگ سیب زمینی در ایران کدامند؟

از هوش مصنوعی پرسیدیم تولید کنندگان و کشاورزان بزرگ سیب زمینی در ایران کدامند؟ و جواب را ببینید

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیب زمینی در منطقه خاورمیانه است. در سال 2022، تولید سیب زمینی در ایران حدود 5 میلیون تن بود که استان همدان با تولید حدود 24 درصد از کل تولید کشور، مقام اول را به خود اختصاص داده بود. استان های اردبیل، اصفهان، آذربایجان شرقی، کردستان و زنجان به ترتیب رتبه های دوم تا ششم تولید را داشتند.

در ادامه به برخی از تولیدکنندگان و کشاورزان بزرگ سیب زمینی در ایران اشاره می کنیم:

گروه احیائی تولید کننده محصولات کشاورزی در استان همدان از بزرگترین تولید کنندگان سیب زمینی در ایران است. این مجموعه بیش از نیم قرن پیش نیز به عنوان مزرعه احیائی معرف بوده است.

شرکت کشاورزی آراد در استان همدان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان سیب زمینی در ایران است. این شرکت بیش از 1000 هکتار زمین زیر کشت سیب زمینی دارد و سالانه بیش از 100 هزار تن سیب زمینی تولید می کند.

شرکت کشاورزی یعقوبی در استان همدان یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ سیب زمینی در ایران است. این شرکت بیش از 500 هکتار زمین زیر کشت سیب زمینی دارد و سالانه بیش از 50 هزار تن سیب زمینی تولید می کند.

شرکت کشاورزی نیکان در استان اردبیل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیب زمینی در ایران است. این شرکت بیش از 700 هکتار زمین زیر کشت سیب زمینی دارد و سالانه بیش از 70 هزار تن سیب زمینی تولید می کند.

شرکت کشاورزی پیام در استان اصفهان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیب زمینی در ایران است. این شرکت بیش از 600 هکتار زمین زیر کشت سیب زمینی دارد و سالانه بیش از 60 هزار تن سیب زمینی تولید می کند.

این تولیدکنندگان و کشاورزان بزرگ سیب زمینی در ایران، با استفاده از روش های نوین کشاورزی و بهره گیری از دانش روز، توانسته اند محصولات باکیفیت و با ارزش افزوده بالا تولید کنند. این محصولات علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی، به کشورهای همسایه نیز صادر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *