سیب زمینی

سیب زمینی را چطور نگه دارم که تازه بماند؟

سیب زمینی را چطور نگه دارم که تازه بماند؟

سیب زمینی را چطور نگه دارم که تازه بماند؟

سیب زمینی را چطور نگه دارم که تازه بماند؟ برای نگهداری سیب زمینی در شرایط مطلوب و جلوگیری از خراب شدن آن، باید نکات زیر را رعایت کنید:

سیب زمینی را در مکانی خنک و خشک نگهداری کنید. دمای ایده آل برای نگهداری سیب زمینی، حدود 4 تا 5 درجه سانتیگراد است. دمای بالاتر از این باعث جوانه زدن سیب زمینی و دمای پایین تر باعث شیرین شدن آن می شود.
سیب زمینی را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. نور خورشید باعث سبز شدن پوست سیب زمینی و تولید سولانین در آن می شود. سولانین یک ترکیب سمی است که می تواند باعث مسمومیت شود.
سیب زمینی را در کیسه پارچه ای یا کاغذی نگهداری کنید. این کار باعث گردش هوا در اطراف سیب زمینی می شود و از خراب شدن آن جلوگیری می کند.
سیب زمینی را می توان در یخچال یا انبار نگهداری کرد. اگر سیب زمینی را در یخچال نگهداری می کنید، باید آن را در قفسه ای قرار دهید که دمای آن بین 4 تا 5 درجه سانتیگراد باشد. نگهداری سیب زمینی در یخچال برای مدت طولانی باعث شیرین شدن آن می شود.
سیب زمینی را می توان به صورت پخته یا خام نیز نگهداری کرد. سیب زمینی پخته را می توان در یخچال یا فریزر نگهداری کرد. سیب زمینی پخته در یخچال به مدت 3 تا 4 روز و در فریزر به مدت 1 تا 2 ماه قابل نگهداری است.

در اینجا چند نکته اضافی برای نگهداری سیب زمینی آورده شده است:سیب زمینی را از پیاز و موز جدا نگهداری کنید. پیاز و موز گاز اتیلن تولید می کنند که باعث جوانه زدن سیب زمینی می شود.
سیب زمینی های جوانه زده را دور بریزید. جوانه سیب زمینی حاوی سولانین است، یک ترکیب سمی که می تواند باعث مسمومیت شود.
سیب زمینی های آسیب دیده را دور بریزید. سیب زمینی های آسیب دیده بیشتر در معرض خراب شدن هستند.

 

مقالات مرتبط :  چطور بفهمم سیب زمینی تازه است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *