بذر سیب زمینی

خرید و فروش عمده سیب زمینی بذری

خرید و فروش عمده سیب زمینی بذری

خرید و فروش عمده سیب زمینی بذری

انواع مختلفی از سیب زمینی وجود دارد. یک نوع از آن سیب زمینی بذری نام دارد که همانطور که از نامش پیداست برای تولید بذر سیب زمینی کشت می‌شود. شاید بگویید مگر نمی‌توانیم از همه نوع سیب زمینی بذر بگیریم؟ پاسخ این سوال منفی است. سیب زمینی بذری نوعی از سیب زمینی است که به صورت کاملا جداگانه‌ از سیب زمینی خوراکی کشت می‌شود.

گل‌های این نوع گیاه به طور معمول در مناطق خنک و مرطوب کشت می‌شوند. برای تولید گل نیز از روش گرده افشانی استفاده می‌شود. بعضی از این گیاهان نیز به صورت گل زینتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

قیمت سیب زمینی بذری

قیمت سیب زمینی بذری مانند هر محصول زراعی دیگری به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه معرفی شده‌اند.

کیفیت بذر گیاه و خاک زمین زراعی: اگر بذر مورد استفاده و خاک زمین زراعی کیفیت خوبی نداشته باشند؛ سیب زمینی مرغوبی به ما نمی‌دهند و بالبطع قیمت پایینی به آنها اختصاص می‌یابد.

آب و هوا منطقه: همانطور که در ابتدای مقاله عنوان کردیم، آب و هوای خنک و مرطوب بهترین هوا برای رشد این گیاه است و محصولاتی که در مناطق خشک یا گرم رشد می‌کنند از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند. به این دلیل قیمت پایین‌تری خواهند داشت.

کیفیت کود‌های استفاده شده: اگر کود‌های مورد استفاده مرغوب نباشند، نمی‌توانند به خوبی گیاه را تغذیه کرده و کیفیت و بالطبع قیمت آن نیز کم می‌شود.

 

Potato Farmers Warn of Exodus due to Stagnant Prices - Orchard Tech

خرید و فروش عمده سیب زمینی بذری

 

خرید و فروش سیب زمینی بذری

اگر قصد خرید سیب زمینی بذری دارید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. اینکه سیب زمینی در‌چه منطقه‌ایی، چه آب و هوایی، چه نوع خاکی، چه نوع کودی و… رشد می‌کند در کیفیت آن تاثیر‌گذار است و اگر دقت نکنیم سیب زمینی‌هایمان  بی‌کیفیت می‌شوند.

گروه احیایی، یک گروه حرفه‌ایی در تولید و فروش عمده انواع سیب زمینی و همچنین سیب زمینی بذری است که شما می‌توانید با اطمینان خاطر از آنها محصول با‌کیفیت خریداری کنید. این گروه تمام نکاتی که گفته شد را به خوبی برای محصولاتشان رعایت کرده و با سیب زمینی بذری را با بالاترین کیفیت تولید می‌کنند.

 

نحوه کاشت بذر سیب زمینی

یک فرآیند مهم در کشت هر محصولی، نحوه کشت آن است. پس از خرید بذر سیب زمینی موردنظر باید برای کاشت آن اقدام نمایید. در ادامه قصد داریم شما را با نحوه کشت سیب زمینی بذری آشنا کنیم.

  • انتخاب منطقه مناسب: بهتر است منطقه‌ایی را که خاکی با بافت مناسب و همینطور آب‌ و هوای مناسب دارد، انتخاب کنید.
  • آماده کردن زمین: پس از انتخاب زمین، باید زمین مورد نظر را تا عمق 20-25 سانتی متری شخم زده و سطح خاک را صاف کنیم چرا که بذر سیب زمینی باید روی زمین قرار بگیرد.
  • کاشت بذر: بذر سیب زمینی را باید در عمق 5-7 سانتی متری و در فواصل حداقل 20-30 سانتی متری از یکدیگر کاشته شوند. اگر بذر‌ها را به صورت تکی کشت کنید، رشد بهتری خواهند داشت.
  • آبیاری: پس از کاشت بذر، کافیست خاک را کمی مرطوب کنیم؛ اما در ادامه باید به طور منظم آبیاری را انجام دهیم تا شاهد رشد خوب سیب زمینی‌هایمان باشیم.
  • نگهداری: پس از کاشت بذر باید خاک را از علف‌های هرز پاک کنیم و همواره خاک را مرطوب نگه داریم؛ زیرا همواره مرطوب بودن خاک نقش بسزایی در رشد سیب زمینی بذری دارد.

 

 

‌‌‌

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *